13 iulie 2011
Facebook + Skype. Vi se pare “amazing”?
Data trecută când am scris că Skype e aproape inutil și că achiziția de către Microsoft confirmă închiderea (falimentul) serviciului, foarte multă lume m-a contrazis. E foarte tare, ok, am notat, de data asta vă pun doar o întrebare:
- chiar vi se pare colaboarea Facebook / Skype ceva extraordinar? Nemaipomenit? Explicați-mi, pls.
Pe mine mă stresează și Facebook Chat, darmite video chat.
Mă rog, să zicem că vrei să vorbești cu cei dragi, cu amicii. Acum poți și din Facebook. Mi se pare normal, obișnuit, de la sine înțeles. Amazing? Amazing ar fi dacă făceau un Second Life în Facebook sau ceva de gen, acordul cu Skype e doar o colaborare. Să vedem cum va merge.
