13 iulie 2011
Google+ pentru iOS așteaptă aprobarea Apple
Aplicația Google+ pentru iOS (adică iPhone sau iPad) este gata și așteaptă doar aprobarea Apple pentru a fi disponibilă în App Store, conform Mashable.
Nu m-am lămurit cu Android, pare să fie doar o versiune web mobilă, nu o aplicație Android*.
Tot mai mulți specialiști vorbesc despre un succes Google+ și despre faptul că serviciul și-a găsit propriul loc în lumea Web2.0 și că nu va fi un eșec la fel ca alte produse Google anterioare.
Deocamdată tot nu am invitații de dat, am auzit chiar că unii n-au putut intra nici cu invitație, noile conturi fiind suspendate temporar.
* Am găsit și aplicația, dar e numai pentru 3 telefoane și nu e disponibilă în România.
